Niečo o mne...

Na ceste životom sa učím

prijímať výzvy - ísť za hranice pohodlia, ísť do svojich najväčších strachov, otvárať sa druhým ľuďom, vnímať svoju zraniteľnosť, byť pravdivá k sebe a tým pádom aj k ostatným, byť zodpovedná za svoj život, byť prítomná, uzemnená, nebojácna, vďačná, slobodná...

Milujem slnko, dážď, vietor, čerstvý vzduch vo vlasoch, tanec, more (pri ňom sa cítim doma).

V spojení so živlami mi chodia rôzne inšpirácie k tvoreniu. Od jari do jesene zbieram liečivé bylinky, mám rada dlhé prechádzky, bicyklovanie, ale aj chvíle samoty a ničnerobenia :-).

Harmonické obrazy som začala maľovať v roku 2012 po precítení energie Matky Zeme. Tieto obrazy sú pre mňa veľmi silné a majú pre mňa veľkú hodnotu. Maľovať som sa neučila, tvorím podľa seba tak, ako to v tú chvíľu cítim. Do malieb vkladám aj kamienky, krištále, kvietky z organzy... 

Tie silnejšie obrazy vo mne zreli určitú dobu a keď som bola plná energie, zrodil sa obraz. Každý obrázok mi má čo povedať - je v nich správa pre mňa, pre vás... pre každého, koho oslovia. K niektorým obrazom mi prišli aj slová, verše, básne.Narodila som sa v znamení rýb a ascendenta mám v levovi. Odmalička som bola citlivejšia povaha, čo som sa snažila rôzne potláčať a maskovať, až kým som si uvedomila, že je to vlastne dar a mám ho prijať. Citlivosť = živosť. Človek, ktorý necíti bolesť, nemôže cítiť ani radosť, pretože v jednom je zárodok toho druhého a život v sebe obsahuje všetko. Tvorivosť sa u mňa prejavuje vždy iným spôsobom - posledne v podobe šperkov, inokedy maľovaním obrazov, tvorením dekorácií, výrobou olejčekov, mastí, čajov, sviečok, prípravou chutného jedla... ( teraz ma láka skúsiť maľovanie na hodváb technikou Shibori ). Každá jedna činnosť môže byť tvorivá, ak ju robíme naplno a s radosťou.

Nech je teda aj celý náš život prekrásnym dielom a každý z nás nech je jedinečný originál! :-) 


Viackrát mali ľudia záujem, aby som namaľovala dvakrát rovnaký obraz. Skúsila som to, ale už to nebolo "ono". Bolo tam snaženie sa. Tak som si dala obrazy kvalitne nafotiť (tie, ktoré som stihla predtým, než sa predali), vytlačiť na plátno v životnej veľkosti a zarámovať. Sú totožné s originálmi, aj energeticky. Takisto som na ne vlepila kamienky a krištále. Sú cenovo dostupnejšie a môžu robiť radosť viacerým ľuďom naraz :-). Nájdete ich TU.
"Maj dosť odvahy k tomu, aby si rástol do kvetu, ktorým v skutočnosti si..."

OSHO