Myrhová a Kadidlová                       mastička

15.05.2020

Toto je to, čo ma veľmi baví 💛
Tvorila som Myrhovú a Kadidlovú mastičku, maľovala som nálepky, robila som výpisky z knihy o Posvätných olejoch...
Základ mastičky je tvorený z avokádového, bacuri, vanilkového a kakaového masla, z jojóbového a včelieho vosku a z destilovaného esenciálneho oleja Myrhového alebo z Kadidlového (ak by ste mali záujem o čistý olej Young Living, môžete mi napísať).
Mastička v sklenenom kelímku 30ml, hodnota je 25 €.
niečo o Myrhe a Kadidle:

MYRHA (ženský princíp a symbol zeme)
KADIDLO (mužský princíp a symbol neba)

Keď sa mudrci chystali na cestu, ukázala sa pred nimi hviezda, ktorú videli na východe. Zostala stáť na mieste, kde bol Ježiš. Z celého srdca sa zaradovali, išli dnu a našli Máriu a dieťa. Priniesli svoje dary: zlato, Kadidlo a Myrhu.

Posvätná myrha 🌍
Myrha je miazga, ktorá vyteká z kôry myrhovníka. Tento strom pôvodne pochádza z Etiópie, Somálska a z juhozápadnej Arábie - Jemenu. Vôňa surovej živice je ostrá, príjemná, avšak silne nahorklá.
Myrha bola na strednom východe bežne užívaná ako parfém. V starovekej Perzii keď si kráľ Achašvéroš vyberal novú kráľovnú, museli ženy, ktoré sa o túto pozíciu uchádzali, absolvovať 12 mesačný salón krásy, ktorého súčasťou bolo šesť mesiacov mazania sa myrhovým olejom.
Táto bylina bola jednou zo zložiek oleja k pomazaniu, používala sa aj ako účinný dezinfekčný prostriedok v domoch a chrámoch starozákonnej doby. Myrha bola jednou z látok, ktoré sa používali k príprave mŕtvych tiel na pohreb, bola vždy drahá, na trhu sa vyvažovala zlatom. Bola zasvätená bohyni Isis, Háthor a je spojená aj s gréckou bohyňou Afroditou. Je jedným z najcennejších olejov staroveku a používa sa pribl. 4 000 rokov, jedna z najstarších písomných zmienok je v Eberskom papyru (16 st p.n.l), čo je staroegyptský zoznam 877 receptov a zároveň jeden z najstarších známych lekárskych záznamov.
Myrha spomaľuje starnutie tela i ducha, pomáha pri poraneniach kože,pri črevných problémoch, posilňuje ďasná, ničí baktérie a vírusy, zastavuje rakovinové bujnenie, zaceluje rany, používa sa aj na vrásky.
Spojuje nás so Zemou, ukľudňuje, sťahuje, zahusťuje, má silný vzťah k ženskému princípu jin. Symbolizuje ženskú zmyselnosť, umožňuje nám stáť obidvoma nohami na zemi.

Je to silný antioxidant, protinádorový, protizápalový, protivírusový, protiparazitický, analgetikum/anestetikum, posilňuje imunitu. Vyrovnáva šítnu žľazu a endokrinný systém, používa sa pri bronchitíde, pásovom opare, cukrovke, rakovine, infekčnej žlačke,plesňových infekciách (kandidóza, lišaj, ekzém), pri kožných problémoch.
Vôňa poporuje duchovné uvedomenie a je povznášajúca. Obsahuje sekviterpeny, ktoré stimulujú limbický systém mozgu (centrum pamäti a emócií), hypotalamus, žlazy šišinky a hypofýzy.

Myrha sa používa aj pri pôrode, je jedným z najsilnejších olejov pre uvoľnenie a relaxáciu rodičky. Dodnes sa používa aj na pupočník, je velmi dezinfekčný, takže sa predchádza komplikáciam s hojením. Posilňuje to imunitu dieťaťa, keď pupočná šnúra nieje odstrihnutá, ale odpadne sama.

Myrha povznáša k láske - energii lásky, aby prúdila voľne z našej aury. Myrhový olej- nech láska dobre prúdi...

Masáž myrhovým olejom pomáha potrebu kontrolovať a zbaviť sa pocitu nedôvery, umožňuje nám oslobodiť sa od posudzovania okolia.
Pomáha vzdať sa trpiteľského komplexu, odpustiť a pohnúť sa dopredu. Je to dokonalý spoločník pre liečiteľov a ľudí v zdravotníctve, ktorí sa často stretávajú s utrpením tých, ktorým sa snažia pomôcť.
Myrha ako olej Zrodenia a Smrti ☯️
Egypťania používali Myrhu, Nard a Santalové drevo na umieranie a k mumifikovaniu. Je to zaujímavé spojenie- používa sa ako pri narodení, tak pri procese umierania- uvoľňuje energiu tak, aby mohla prúdiť...
💗

Kadidlo ☀️
Pôvodom je z vlhkých oblastí Červeného mora. Jedná sa o krásne hustý stromček s bielo-ružovými kvetmi. Niekedy sa k označeniu kadidlovníkovej živice používa názov Olibanum. Pochádza z arabského slova Luban, ktoré označuje mliečnu šťavu, vytekajúcu zo stromu. Týmto slovom sa označovali všetky stromy, poskytujúce balzámovú miazgu, vrátane kadidlovníka a myrhovníka.

Kadidlo obsahuje vyše 200 zložiek, ktoré sa líšia v závislosti na botanickom druhu. Živica najlepšej kvality pochádza z Jemenu, z Ománu, a zo severného pobrežia Somálska.
Starí Gréci pálili Olibanum nielen pri uctievaní bohov alebo oslavách a významných udalostiach, ale aj keď si chceli prevoňať svoje domy. Olibanum je jedna z najlepších a najsilnejších substancií pre odstránenie mikróbov a nežiadúcich pachov vo vzduchu. Bohovia majú záľubu vo vôňach- hovorievali starí Egypťania.

Kadidlo patrí medzi najúčinnejšie čističe atmosféry, ako na duchovnej, tak aj na fyzickej úrovni, má silné dezinfekčné účinky, vytvára pocit priezračnosti, zbožnosti, čistoty a kľudu. Jedná sa o silný stimulant ľudského ducha, znižuje stres, uvoľňuje napätie, rozširuje vedomie, napomáha k duchovnému uvedomeniu, podporuje meditáciu..
Bolo veľmi dobre známe za čias Ježiša Krista pre svoju liečivú a pomazávajúcu moc, kedy bolo používané k pomazávaniu novorodených synov kráľov a kňazov. Kadidlo malo v staroveku väčšiu cenu ako zlato, používalo sa k liečbe všetkých v tej dobe známych chorôb a vlastnili ho len veľmi bohatí ľudia.

Liečivé vlastnosti:
Testy ukázali, že kadidlo je protinádorová látka, ktorá je schopná vypnúť DNA nádorových buniek a opraviť DNA do pôvodného stavu. Kadid. olej regeneruje tiež platničky, chrupavku a kosti.Terapeutický liečivý kadidlovníkový olej obsahuje kyselinu boswellovú, ktorá pôsobí protizápalovo na reumatoidnú artritídu a osteoporózu.
Podporuje zdravie pokožky, pomáha liečiť žalúdočné problémy, vredy, rakovinu, choroby zubov a ďasien, krv, infekcie, duševné poruchy, pohryznutie hmyzom...
Archeológovia odkryli zbytky strateného mesta Ubar v dnešnom Ománe, kde vládla kráľovná zo Sáby, bolo po najmenej 3000 rokov najbohatším mestom staroveku, kam smerovali karavány z Egypta, Grécka, Ríma, Indie a Číny, aby nakúpili cenné oleje, kadidlo a myrhu.

Kadidlo nám pomáha, aby sme sa prepojili s Božskými úrovňami nášho vnútra, otvára nám dvere do svetelných sfér. Obsahuje v sebe múdrosť všetkých vekov. V dávnych dobách sa nazývalo darom nebies, keď ho chcete používať, mali by ste ho naozaj požiadať o to, s čím potrebujeme pomôcť. Skutočná modlitba nieje len o záležitosti úst, či reči, ale odohráva sa na úrovni komunikácie nášho ducha s duchom božím. Preto je dôležité aj naše vnútorné rozpoloženie a nasmerovanie srdca v chvílke modlitby. Vôňa a vibrácia kadidla napomáha sa uvoľniť na energiu Božej lásky a mieru. Tým sa správne nasmerujú naše prosby a modlitby budú v čistote nášho srdca vypočuté.

Môže nám pomôcť prečistiť sa od negatívnych energií, ktoré môžeme mať v našej aure, alebo v byte. Odstraňuje nepriateľské energie prilepené na človeku.
Pomáha vrátiť sa späť do fyzického tela, ktoré sa následkom nehody alebo nejakého šoku skoro opustilo, dokáže nás jemne vrátiť späť do nášho pozemského domova. Je úžasné k naviazaniu kyslíku a okysličeniu všetkých častí tela. Kadidlo je svätý ochranca, ktorý pôsobí ďaleko za polom našej aury. Pomáha nám, aby sme sa s niekým, alebo niečím rozlúčili, keď potrebujeme zlomiť prepojenie s minulosťou v prípade, že to obmedzuje, alebo zastavuje náš duchovný, alebo osobný rast. U malého Ježiška sa používala na fontanelu. Je to tiež dôležitý olej v procese umierania, ako aj Cypriš, Myrha- ženské, Kadidlo- mužské. Dá sa to navnímať, nielen energeticky, ale aj vďaka fytohormónom, látkam, ktoré tie byliny obsahujú.
💛💛💛